ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6277

Datum vydání článku: 6.2. 2020


Short Cuts

Monumentální (devětsetstránková) monografie František Vláčil: Život a dílo Petra Gajdošíka od února radikálně zlevnila. Zatímco na její původní cenovce v knihkupectvích byla napsána částka 590 korun, její kmenový distributor, Kosmas, ji nyní v kamenných obchodech nabízí za 390 korun a na e-shopu za 350 korun. Při použití cenových porovnávačů zjistíte, že řada internetových prodejců stlačila její cenu až na číslici začínající dvojkou, srovnavač Heureka uvádí jako nejlevnější cenu 285 korun.
Mezi DVD přeceněnými MagicBoxem od 1. února na 99 korun jsou i remasterované verze filmů Údolí včel (1967) Františka Vláčila, Svatba jako řemen (1967) Jiřího Krejčíka, Petrolejové lampy (1971) Juraje Herze a Pozor, vizita! (1981) Karla Kachyni.
Koproduční česko-rakousko-maďarsko-slovenský dvoudílný televizní snímek Marie Terezie (2017) Roberta Dornhelma byl přenesen na DVD před dvěma lety. Jeho tehdejší vydavatel, Česká televize, právě vydal ve své DVD-edici i jeho dvoudílné pokračování Marie Terezie II (2019), které stejný režisér tentokrát natočil v koprodukci česko-rakousko-německo-slovenské.
Na udílení letošních Trilobitů 2020 získala Cenu Josefa Škvoreckého vědecká publikace Metodiky digitalizace národního filmového fondu metodou DRA. Svazek shrnuje pětileté zkušenosti rozsáhlého týmu profesorů AMU a ČVUT s restaurováním českých filmů.
Netflix zařadil do své nabídky osm snímků studia Ghibli. Tvorba jeho zakladatele, Hajaa Mijazakiho, je zastoupena filmy Laputa nebeský zámek (Tenkú no širo Rapjuta, 1986), Soused Totoro (Tonari no Totoro, 1988), Doručovací služba čarodějky Kiki (Majo no takkjúbin, 1989) a Porco Rosso (Kurenai no buta, 1992), které v minulosti všechny vyšly i na "počeštěných" DVD. Kromě naposledy jmenovaného, který je vybaven pouze titulky, jsou na Netflixu všechny uložené jak v titulkované, tak v dabované verzi.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna