ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6208

Datum vydání článku: 30.11. 2019


Dějiny čtení

"Anketu celkově vyhrálo drama ´Piáno´ režisérky Jane Campionové z roku 1993. Na druhém místě skončil snímek ´Cléo od desíti k pěti´ legendární Agnés Vardové." Odkaz na článek z Lidovek o anketě BBC o nejlepší film, natočený osobou ženského pohlaví, sem vkládám především kvůli takřka geniálnímu popletení názvu snímku Cléo od pěti do sedmi (Cléo de 5 a 7, 1962). Více tady.
"Díky společnosti Magic Box si celou sérii lze užít kdykoli v pohodlí domova, a to nejen na standardním 2DVD, ale i na dvou Blu-ray discích. Největší devízou modernějšího nosiče je vynikající obraz, který je ale záměrně trošičku ´špinavý´ a jako by zastaralý, čímž kopíruje dobu, o níž vypráví a skvělý zvuk, v němž vyniká zmíněná hudební stopa." Disky s nedávno na DVD a BD vydaným seriálem Černobyl (Chernobyl, 2019) zrecenzoval pro Kulturu21 Vratislav Šálek. Více tady.
"Příběh nabízí vynikající příležitost pro vytvoření působivé mafiánské fresky, zahrnující několik desetiletí, a Scorsese tuto příležitost bohatě využil. Natočil živé, s diváky nápaditě komunikující dílo, jež gangsterské dobrodružství dovádí až k tématu stáří, svědomí a pomíjivosti pozemského života." Recenzi nejnovějšího opusu Martina Scorseseho Irčan (The Irishman, 2019) napsal Marcel Kabát. Více tady.
"Blok textov sa vracia k medzinárodnému odbornému semináru o výskume, reštaurovaní distribúcii a programovaní filmov, ktorý minulý rok v decembri v Kine Lumiere zorganizoval SFÚ. Kino-Ikon publikuje rozšírené príspevky dvoch jeho účastníkov. Daniel Bird vo svojej štúdii píše o komplikovanej produkčnej histórii filmu Na striebornej planéte (1987) Andreja Żulawského a Jonathan Owen sa venuje prípadovým štúdiám filmov ... a pátý jezdec je strach (1964) Zbyňka Brynycha a Zmluva s diablom (1967) Jozefa Zachara." Na webu SFÚ se objevila podrobná anotace obsahu aktuálního čísla časopisu Kino-Ikon s tématem "kinematografická filozofia". Více tady.


Copyright © 2002 - 2020, Zóna