ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6089

Datum vydání článku: 5.8. 2019


Short Cuts

Na kanálech České televize se v tomto týdnu objeví mj. filmy Hadí vejce (Das Schlangenei, 1976) Ingmara Bergmana (5.8.), Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris, 2011) Woodyho Allena (8.8.), Strach a hnus v Las Vegas (Fear and Loathing in Las Vegas, 1998) Terryho Gilliama (9.8.), Anomalisa (2015) Charlieho Kaufmana (10.8.) a O patro níž (Un etaj mai jos, 2015) Radua Munteana (11.8.). Kromě posledního všechny vyšly na DVD či BD (některé na DVD i BD) s českou podporou.
Velmi radikálně se v iDnes v rozhovoru nazvaném "Slavný kameraman Šofr restauruje staré české filmy potají ve sklepení" k problematice filmového restaurování vyjádřil Jaromír Šofr. Rozhovor najdete tady.
V září se dalších čtyř přírůstků dočká dlouhodobá série "remasterovaných" titulů, nejprve vydávaná společností BMP a od letošního roku MagicBoxem. O nejzajímavějším titulu brzy napíšu v samostatné zprávě, těmi dalšími budou snímky Metráček (1971) Josefa Pinkavy, Rozpuštěný a vypuštěný (1984) Ladislava Smoljaka a Sestřičky (1983) Karla Kachyni.
Guy Ritchie sice to nejzajímavější natočil už před dvaceti lety v Británii (Sbal prachy a vypadni, Podfu(c)k), i některé jeho pozdější velkorozpočtové opusy se ale hollywoodské "konfekci" mile vymykají (Krycí jméno U.N.C.L.E., Král Artuš: Legenda o meči). Jeho letošní snímek Aladin (Aladdin, 2019), z nějž se stal nečekaný komerční hit (celosvětové tržby přes miliardu dolarů), vyjde na DVD a BD s logy Disneyho a MagicBoxu v ČR na konci září.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna