ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6023

Datum vydání článku: 31.5. 2019


Short Cuts

Seriál Karla Kachyni Vlak dětství a naděje (1985) vydala v šestidiskovém boxu na DVD Česká televize poprvé před devíti lety. Aktuální druhé vydání už stejný vydavatel dokázal "vpravit" na pouhé dva disky a opatřil ho označením "remasterovaná verze".
Národní filmový archiv vydal čtyřsetstránkovou knihu Lucie Česálkové a Kateřiny Svatoňové Diktátor času: (De)kontextualizace fenoménu Laterny magiky. Představena byla na výstavě "Laterna magika: Dekonstrukce a aktualizace", která v Domě umění města Brna probíhá až do 28. července.
Shakespearovská adaptace Macbeth (1971) Romana Polanského vyšla na DVD s českými titulky už málem před dvaceti lety a nejen z tuzemské, ale i z evropské distribuce zmizela nedlouho poté. Reedici "počeštěného" disku vydala letos v dubnu britská pobočka společnosti Sony a na tamních e-shopech ji prodává za 3 libry.
Sběratelé slovenských filmů pravděpodobně nepřehlédnou DVD s psychologickým dramatem Krok do tmy (2014) Miroslava Luthera, natočeným podle knihy Alfonze Bednára. Disk, vybavený anglickými a francouzskými titulky, vydala na Slovensku společnost Trigon Production.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna