ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=6003

Datum vydání článku: 11.5. 2019


Dějiny čtení

"Viktor Filimonov podrobně líčí Tarkovského životní cestu i peripetie související se vznikem jeho filmů. Značnou část věnuje také jejich výkladu, všímá si různých duchovních a filozofických souvislostí a dává čtenáři podněty, co by mohl v Tarkovského dílech hledat a vidět. Není v tom však nijak didaktický, naopak, tyto pasáže jsou esejisticky pojaté a velmi otevřené, nabízejí jen možné pohledy z mnoha, protože Tarkovského filmy jsou podobně otevřené nejrůznějším interpretacím." Knihu Viktora Filimonova Andrej Tarkovskij - skutečnost a sny o domově zrecenzoval na webu iLiteratura Milan Valden. Více tady.
"Zbytek filmu obsahuje jednu liberální mantru za druhou. Svět zachraňují výhradně ženy, zatímco muži dostávají na zadek, přichází černý Captain America a všemu velí nejsilnější postava superhrdinského světa Stana Leeho Captain Marvel. Ta kupodivu splňuje představy šovinistického světa o superhrdince a tak ji tvůrci v Endgame alespoň ostříhali. Mimochodem možná jste ještě neslyšeli, ale Catwoman (není součástí světu Marvelu) se bude v připravovaném filmu hlásit k LGBT komunitě, což už se v komiksu odehrálo před několika lety." Zamyšlení nad aktuálním celoplanetárním kinohitem nazvané "Poslední Avengers vrací do filmu starou dobrou propagandu. Je jen na vás, kolik vydržíte" napsal pro Info Michal Půr. Více tady.
"Pod titulkem ´Flicky leaks: when should you pee during long films?´ popisuje Ryan Gilbey na serveru The Guardian zrod populární aplikace RunPee. Funguje tím způsobem, že člověk z její databáze vybere film, na nějž se vypravil do kina, a s jeho začátkem stiskne odpočítávání času. Může pak v klidu vyčkávat na zhruba dvě až tři upozornění vibrací, která signalizují, že teď je vhodný čas si odskočit, aniž něco podstatného mine." O zásadní "prostatické" aplikaci pro návštěvníky kin napsal v Respektu Pavel Turek. Více tady.
"Oscarový americký režisér Woody Allen se v uplynulém roce v tichosti pokoušel prodat své memoáry, u vydavatelů ale narazil na nezájem a odmítnutí. Podle filmového magazínu Variety je to další důkaz toho, jak se z kdysi obletované hvězdy světové kinematografie kvůli hnutí MeToo stala nežádoucí osoba." O další aktualitě spojené s Woodym Allenem referovalo Aktuálně. Více tady.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna