ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5973

Datum vydání článku: 11.4. 2019


Short Cuts

Kniha Petra Gajdošíka František Vláčil. Život a film, vydaná loni před Vánoci nakladatelstvím Camera obscura, se sice v únoru objevila mezi užšími nominacemi na cenu Magnesia Litera za objev roku, při samotném vyhlašování se na ni ale nedostalo. Ostatně Vláčil taky nikdy nedostal Oscara...
"David Balda patří k autorům, kteří si myslí, že když se několikrát řekne ´komunistický svině´, stačí to k vyrovnání s minulostí. Děj se špatně sleduje, nemá logiku, postavy se chovají zmateně a čas plyne lyricky v záplavě leteckých´záběrů za doprovodu banálního songu Michala Hrůzy," napsal v právě vydaném čísle Filmu a doby v bilančním textu o českých filmech roku 2019 Jaromír Blažejovský o snímku Narušitel (2018) Davida Baldy. Pokud je někdo zvědavý na celovečerní debut v době natáčení sedmnáctiletého režiséra, od května bude přičiněním Bontonu k dispozici na DVD.
Filmový historik Pavel Taussig napsal další knihu. Jmenuje se Barrandovská bohéma?, vydalo ji nakladatelství Plus a v její anotaci se píše následující: "Nahlédněte do zákulisí filmových studií! Miloš Havel, Vladislav Vančura, Vlasta Burian, Oldřich Nový, Zdeněk Štěpánek, Jaroslav Marvan, Otakar Vávra, Anna Letenská, Jiří Brdečka, Věra Chytilová a další jsou hrdiny této knihy."
Edice současných slovenských filmů na "českých" DVD jsou velmi řídké, za zaznamenání proto stojí Bontonem připravený disk se snímkem Trhlina (2019) Petera Bebjaka. Do prodeje ho ale Bonton v květnu uvede zatím jen na Slovensku, protože v ČR bude mít ve stejném měsíci teprve premiéru v kinech (v SR se promítal už od ledna).


Copyright © 2002 - 2019, Zóna