ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5840

Datum vydání článku: 1.12. 2018


Dějiny čtení

"Fotek je tu víc než máku a kupříkladu hned na stránce 11 vidíme Tarantina s ´dlouholetým spolupracovníkem´ (a producentem) Harveym Weinsteinem. Oba se účastní hollywoodské premiéry Hanebných panchartů (2009). Jen o stránku dál je Quentin s mou oblíbenou herečkou Daryl Hannah, pro niž napsal roli Elle Driverové v Kill Billovi, a na stránce 18 se režisér předvádí jako pan Hnědý v Gaunerech. Často se, pravda, stává hercem vlastních filmů." O knize Tarantino - Retrospektiva, vydané nakladatelstvím Knihy Dobrovský, napsal v Literárkách Ivo Fencl. Více tady.
"Bernardovi narozenému 16. března 1941 - synovi básníka Attilia Bertolucciho a bratrovi režiséra Giuseppa Bertolucciho - nebylo ještě dvacet let, když ho otec seznámil s Pierem Paolem Pasolinim. Ten tehdy rovněž žil v severoitalské Parmě. Kontroverzně přijímaný Pasolini se na čas stává mentorem mladého autora dokumentárních pokusů a studenta poezie. Bertolucci mu roku 1961 asistuje u filmu Accattone." O zesnulém Bernardovi Bertoluccim napsala na Aktuálně Eva Zaoralová. Více tady.
"Díla zakázaná komunistickou diktaturou, takzvané trezorové filmy, provětrá na velkém plátně Festival trezorových filmů, který proběhne v sobotu 8. prosince 2018 v pražském Kině Aero. Jde o snímky vesměs z šedesátých let, kdy se český film výrazně posunul dopředu a získal si mezinárodní uznání díky tehdy mladým filmařům, jako byli Jiří Menzel nebo Věra Chytilová. Mnohé z nejsilnějších snímků ale skončily kvůli komunistům v trezoru." O přehlídce trezorových filmů v pražském kině Aero napsaly Novinky. Více tady.
"Criterion Collection je distribuční společnost, která se soustředí na současné umělecky kvalitní filmy i na oblíbenou historickou klasiku. Nyní zakládá svůj vlastní nezávislý streamovací kanál – The Criterion Channel. Bude nabízet program podle různých témat, vytvářet profily filmařů a retrospektivy hereckých hvězd. Půjde hlavně o filmové klasiky a špatně dohledatelné objevy Hollywoodu a dalších světových kinematografií. Portál budou doplňovat komentáře, materiály z natáčení nebo další originální dokumenty k filmům." Společnost Criterion zakládá vlastní streamovací kanál. Více tady.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna