ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5784

Datum vydání článku: 6.10. 2018


Dějiny čtení

"Střihačka Evženie Brabcová se snaží postihnout těžko popsatelné „něco“, kterým se vyznačují soukromé filmy Ludvíka Švába. Podobně jako Horníček se věnuje obecnějšímu teoretickému vymezení filmů, které nejsou určeny k veřejnému promítání. Za výrazný rys Švábova autorského rukopisu pokládá hravost vyplývající ze svobodomyslného přístupu k tvorbě mimo oficiální struktury." O knize Ludvík Šváb: Uklidit až po mé smrti, vydané NFA, napsal ve Filmovém přehledu Martin Šrajer. Více tady.
"Obrázek je nádherný. Od animovaného filmu ani nic jiného nečekáme, stop motion animace ale přece jen může podědit některé neduhy hrané produkce, konkrétně šum, nedostatky v kresbě způsobené optickou vadou, případně problémy s konzistencí stínokresby nebo práce s highlighty. ´Psí ostrov´ ani jedním netrpí a vypadá skutečně skvěle: Má nádherně živé barvy a pevný kontrast, výbornou ostrost a smysl pro detail, díky kterému oceníte titěrnou práci loutkařů, navíc kresba je veskrze konzistentní." Blu-ray se snímkem Psí ostrov (Isle of Dogs, 2018) Wese Andersona, distribuovaný v ČR Bontonem, zrecenzoval na Blu-space Štěpán Čermák. Více tady.
"V sekci Zvláštní uvedení představí letošní Ji.hlava hned dvě velká jména světového filmu. Prvním bude německý režisér Wim Wenders, proslavený snímkem Nebe nad Berlínem: festival uvede jeho novinku Papež František: Muž svého slova (2018). Jde o vůbec první film, na kterém osobně spolupracoval papež. Druhou hvězdou letošní Ji.hlavy bude klasik francouzské nové vlny, sedmaosmdesátiletý Jean-Luc Godard. Na festivalu bude uveden jeho zatím poslední film Kniha obrazů (2018), za který získal od poroty v Cannes vůbec poprvé v historii zvláštní Zlatou palmu – ´za neustále nové definování kinematografie´, jak zněl verdikt poroty." Pozvánka na blížící se festival Ji.hlava vyšla ve 25fps. Více tady.
"Žijící klasik francouzské kinematografie Claude Lelouch začal pracovat na pokračování svého slavného romantického melodramatu ´Muž a žena´, které před dvaapadesáti lety slavilo úspěch po celém světě. S odvoláním na Lelouchovu produkční společnost o tom informovala agentura AFP. Štáb začal točit v Deauville na severofrancouzském pobřeží, kde se v penzionátu při návštěvě svých dětí sešli protagonisté původního snímku z roku 1966. V pokračování si své role zopakovali letos šestaosmdesátiletá Anouk Aimée a o rok starší Jean-Louis Trintignant." O nečekaném natáčení ve Francii informovalo Aktuálně. Více tady.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna