ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5760

Datum vydání článku: 12.9. 2018


Short Cuts

Řada "allenologů" má pro Diane Keatonovou z pochopitelných důvodů více než čtyři dekády dlouhou slabost, nemohu tedy neupozornit na v říjnu vycházející komedii Dámský klub (Book Club, 2018) Billa Holdermana, v níž dostala hlavní roli. Disk, připravený Paramountem, doveze do tuzemské distribuce MagicBox.
Ve španělsko-bulharské koprodukci vzniklý portrét kolumbijského narkobarona Escobar (2017), který režíroval Fernando León de Aranoa, staví na výrazné herecké dvojici Javier Bardem a Penélope Cruzová. Snímek, uvedený v červnu i v českých kinech, přesune v říjnu na lokálně připravená DVD i BD Bonton.
Dalším z televizních počinů devadesátých let, který ve své DVD-edici vydala Česká televize, je podle knihy Evy Kantůrkové vzniklá čtyřdílná série Přítelkyně z domu smutku (1992) Hynka Bočana. Dvojdisk si vydavatel cení na 300 korun.
Ambiciózní, ale podle všech ohlasů totálně zpackaný snímek o Johnu Gottim, posledním z velkých bossů americké Cosa nostry, se do českých kin nedostal, svou "placku" ale dostane. Snímek Gotti (2018) Kevina Connollyho, v němž si titulní roli zahrál John Travolta, vydá v říjnu na DVD v lokální edici Bonton.
Na "počeštěném" DVD nikdy nevydaný čtyřhodinový snímek Ludvík Bavorský (Ludwig, 1973) Luchina Viscontiho uvede "rozpůlený" v týdenním odstupu televizní kanál ČT Art. První část bude uvedena zítra, tj. ve čtvrtek 13. září, druhá o týden později.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna