ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5693

Datum vydání článku: 7.7. 2018


Dějiny čtení

"Gilliam se k současné situaci staví s nadsázkou, má pro své lesbické alter ego už i jméno – Lorreta. ´Měli jsme ve skupině jednoho Američana a jednoho gaye... dnes musíte mít ve filmu pokrytého úplně každého na planetě. To nemusíte mít herce, můžete si najmout normální lidi, ale bude to asi pěkně nudné,´ uvedl. ´Nestačí mi být transgenderový, chci být transdruhový!´ dovedl ve stylu svého humoru situaci k absurditě." Terry Gilliam perlil na tiskovce v Karlových Varech. Více tady.
"Mnozí majitelé nedají na své plazmové televizory dopustit a v souvislosti s přechodem na DVB-T2 si často stěžují, že novou plazmu již neseženou a jiné technologie nestojí za moc. Ale platí to stále? Postavili jsme tehdejší špičkovou plazmu Panasonic proti nejvyššímu OLEDu stejného výrobce a máme odpověď." Odpověď na vstupní otázku je obsažena už v titulku ("Legenda o nejlepší televizi končí. Porovnali jsme plazmu a OLED"), článek na Technetu je ale hodně zajímavé čtení. Více tady.
"Vila pro manžele Liškovy a jejich rodiče je umístěná přímo na Kudlově v blízkosti ateliérů a zároveň na samotě uprostřed přírody. Stavba z šedesátých let minulého století je pozoruhodná svou stylovou rozmanitostí. Spojuje typologické a architektonické motivy z různých epoch i prostředí v pozoruhodný celek." Proslulou vilu skladatele filmové hudby Zdeňka Lišky představil článek na Novinkách. Více tady.
"O nevážném vztahu tvůrce k projektu svědčí i to, jak málo vyostří jeho konflikt – padouch je grázlíkem oportunně užívajícím výdobytků kontra-kultury - a jak rychle ´odsekává´ vyprávění (úvodní akce začínající uprostřed a ještě prokládaná úvodními titulky)." David Rychta na svém blogu Betelgeusova Blog-O-Vize aka dr.film připomněl populární "béčko" Cooganův trik (Coogan´s Bluff, 1968) Dona Siegela, s českou podporou existující na DVD i BD. Více tady.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna