ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5691

Datum vydání článku: 5.7. 2018


Short Cuts

Disky vydané Slovenským filmovým ústavem jsou v ČR tradičně ke koupi jen v několika na kvalitnější produkci specializovaných obchodech, občas se ale objeví i výjimka. Dva nedávno na Slovensku vydané disky s filmy Tichá radosť (1985) a Súkromné životy (1990) Dušana Hanáka dovezla do tuzemské distribuce společnost FEX (každý s cenovkou 200 Kč), takže vedle e-shopu FEXu by se postupně mohly objevit v prodeji v podstatě kdekoliv.
Časy, kdy filmy Martina Šulíka dokázaly vzrušit alespoň část cinefilů, jsou už sice nenávratně pryč, i tak ale stojí za zdejší zaznamenání, že na DVD vyjde jeho nový snímek Tlumočník (2017). Koprodukční "road movie" s Jiřím Menzelem a Peterem Simonischekem v hlavních rolích pošle v srpnu do obchodů MagicBox.
V srpnových slevových akcích na velkých e-shopech lze narazit i na restaurovanou verzi Adelheid (1970) Františka Vláčila za 59 Kč a stejnou cenovkou je opatřen i "noir" Hra bez pravidel (1967) Jindřicha Poláka, vydaný loni u příležitosti čtvrtého ročníku Noir Film Festivalu na Křivoklátě.
Česká televize vydala ve své DVD-edici jeden ze zdařilejších - a dnes již vlastně takřka "pamětnických" - seriálů Konec velkých prázdnin (1996). Šestidílná série, kterou podle stejnojmenného románu (i scénáře) Pavla Kohouta režíroval Miloslav Luther, je v prodeji na dvojdisku za 300 Kč.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna