ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5663

Datum vydání článku: 7.6. 2018


Short Cuts

Červnová várka DVD-premiér společnosti BMP nevydá svou nezajímavostí na samostatnou zprávu, ale jen na heslovitý výčet. Je sestavená z "remasterované" verze komedie Zítra vstanu a opařím se čajem (1977) Jindřicha Poláka a francouzské komedie Dokud nás svatba nerozdělí (Le sens de la fete, 2017) Oliviera Nakacheho a Erica Toledana a ze dvou boxů - dvoudiskové Filmové kolekce Járy Cimrmana (s filmy Nejistá sezóna a Jára Cimrman, ležící, spící) a pětidiskové kolekce Zábava na dovolenou (s filmy Léto s kovbojem, Setkání v červenci, Fešák Hubert, Zítra to roztočíme, drahoušku...! a Copak je to za vojáka...).
V DVD-řadě České televize se objevil jeden z nejznámějších televizních filmů z celého normalizačního dvacetiletí, komedie Jak vytrhnout velrybě stoličku (1977) Marie Poledňákové s první televizní rolí Tomáše Holého. Na DVD ji ČT poprvé vydala už před lety, letošní edice je prodávána pod označením "remasterovaná verze".
Za "Občana Kanea pro gay komunitu" označil zakladatel ČSFD Martin Pomothy v březnu v českých kinech uvedený snímek Dej mi své jméno (Call Me by Your Name, 2017) Lucy Guadagninoho, kteroužto informaci nechť si každý čtenář přebere po svém. Adaptaci knihy André Acimana doveze do tuzemské distribuce na DVD a BD (s logem společnosti Sony na obalu) v červenci Bonton. Dodám k tomu, že na obou typech nosičů u nás před dvěma lety vyšel už i režisérův předchozí film Oslněni sluncem (A Bigger Splash, 2015).
Nejzajímavějším červnovým přeceněním je zlevnění společností BMP loni vydaného restaurovaného provedení snímku Adelheid (1970) Františka Vláčila. Disk, dosud prodávaný za 200 Kč, je nově v obchodech k mání za polovic. Připomínám, že kromě filmu samotného jsou na DVD "přiloženy" i režisérovy krátké filmy Hospodaření s elektřinou (1950) s hudbou Zdeňka Lišky a Posádka na štítě (1956) s kamerou Jana Čuříka.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna