ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5635

Datum vydání článku: 10.5. 2018


Short Cuts

Druhý celovečerní snímek Miroslava Krobota, "olomoucká komedie" Kvarteto (2017), se půl roku od premiéry v kinech přesune i do "kin domácích" - v červnu ho na DVD vydá MagicBox. Na DVD je už čtyři roky dostupný i Krobotův debut Díra u Hanušovic (2014), tehdy vydaný Bontonem.
Koproduční česko-rakousko-maďarsko-slovenský dvoudílný televizní snímek Marie Terezie (2017) Roberta Dornhelma, který většinu diskutujících na ČFFD příliš nepotěšil (jeden komentář za všechny: "Námět zní hrozně veřejnoprávně, ale to nesmíte vědět, že vrcholem první epizody je zuřivý sex, během kterého se rozpadne postel. Česká televize opět lišácky maskuje druhořaodu melodramatickou komedii, která v žádném ohledu nemá co dělat s veřejnoprávní službou a patřila by rozhodně na komerční stanici nebo kabelovku, do vznešeného hávu. Bohužel výsledek vypadá jako horší film Filipa Renče, navíc s otřesným dabingem."), vydala před pár dny ve své DVD-edici Česká televize.
Drama Clinta Eastwooda The 15:17 to Paris (2018), o jehož chystaných warnerských "počeštěných" DVD a BD-edicích jsem před týdnem psal, dorazí do tuzemských obchodů už v červnu. Jeho zdejší distributor, MagicBox, pro něj zvolil český název Paříž 15:17.
Snímek Ridleyho Scotta Všechny prachy světa (All the Money in the World, 2017), hojně medializovaný raritní výměnou herce v hlavní roli až ve fázi dokončovacích prací (Kevina Spaceyho nahradil Christopher Plummer), vyjde na DVD i BD s logem MagicBoxu v červnu, tedy pouhé čtyři měsíce od premiéry v kinech.


Copyright © 2002 - 2019, Zóna