ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5635

Datum vydání článku: 10.5. 2018


Short Cuts

Druhý celovečerní snímek Miroslava Krobota, "olomoucká komedie" Kvarteto (2017), se půl roku od premiéry v kinech přesune i do "kin domácích" - v červnu ho na DVD vydá MagicBox. Na DVD je už čtyři roky dostupný i Krobotův debut Díra u Hanušovic (2014), tehdy vydaný Bontonem.
Koproduční česko-rakousko-maďarsko-slovenský dvoudílný televizní snímek Marie Terezie (2017) Roberta Dornhelma, který většinu diskutujících na ČFFD příliš nepotěšil (jeden komentář za všechny: "Námět zní hrozně veřejnoprávně, ale to nesmíte vědět, že vrcholem první epizody je zuřivý sex, během kterého se rozpadne postel. Česká televize opět lišácky maskuje druhořaodu melodramatickou komedii, která v žádném ohledu nemá co dělat s veřejnoprávní službou a patřila by rozhodně na komerční stanici nebo kabelovku, do vznešeného hávu. Bohužel výsledek vypadá jako horší film Filipa Renče, navíc s otřesným dabingem."), vydala před pár dny ve své DVD-edici Česká televize.
Drama Clinta Eastwooda The 15:17 to Paris (2018), o jehož chystaných warnerských "počeštěných" DVD a BD-edicích jsem před týdnem psal, dorazí do tuzemských obchodů už v červnu. Jeho zdejší distributor, MagicBox, pro něj zvolil český název Paříž 15:17.
Opravené DVD-edice se přičiněním České televize dočkal seriál Hříšní lidé města pražského (1968). Zatímco na umístění jeho třinácti třičtvrtěhodinových epizod potřeboval vydavatel před osmi lety sedm disků, právě vydaná "remasterovaná" verze se vešla na disky čtyři. Stejně jako počet disků klesla i cena - za první vydání boxu si Česká televize účtovala 800 korun, letošní je k mání za pětistovku.
Snímek Ridleyho Scotta Všechny prachy světa (All the Money in the World, 2017), hojně medializovaný raritní výměnou herce v hlavní roli až ve fázi dokončovacích prací (Kevina Spaceyho nahradil Christopher Plummer), vyjde na DVD i BD s logem MagicBoxu v červnu, tedy pouhé čtyři měsíce od premiéry v kinech.


Copyright © 2002 - 2018, Zóna