ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5602

Datum vydání článku: 7.4. 2018


Dějiny čtení

"Recept pro americkou, případně i jinou armádu pro boj s agresivními obrovskými monstry je zhruba následující: 1. Obratné vrtulníky obtěžují monstrum, co to jenom jde a snaží se ho vylákat na vhodné, pokud možno otevřené místo, kde hrozí nejmenší ztráty na lidech a infrastruktuře. 2. speciální jednotky plné hrdinů označí lasery cíl. 3. Bombardéry, především typu B-1 Lancer, na monstrum vysypou vše, co mohou, podle závažnosti situace. Výtečné by byly naváděné pumy proti bunkrům, jako je například BLU-109. Ty by mohly proniknout povrchem monstra dovnitř a tam udělat pěknou paseku." V době premiéry prvního filmu Pacific Rim se na webu Popular Mechanics objevil text, který hodnotil možnosti americké armády v boji proti invazi gigantických monster. V článku nazvaném "Jak by si Pentagon mohl poradit s útokem obrovských monster?" jeho závěry reprodukuje striktně vědecký web Osel. Více tady.
"Na letošním Anifilmu jeho návštěvníky čeká velká animovaná událost – českou premiéru bude mít v Třeboni Psí ostrov (Isle of Dogs, 2018), loutkový film uznávaného režiséra Wese Andersona. Tato dobrodružná komedie je po Fantastickém panu Lišákovi druhým animovaným filmem tohoto oceňovaného tvůrce, který posbíral již šest nominací na Oscary. Film přijedou do Třeboně představit jeho tvůrci, v porotách Anifilmu zasednou animátor filmu Elie Chapuis a spoluproducent Ben Adler." Třeboňský Anifilm, který proběhne v prvním květnovém týdnu, se v tiskové zprávě pochlubil tuzemskou předpremiérou na letošním Berlinale uvedeného filmu Wese Andersona. Více tady.
"Režiséra Isao Takahatu si možná budou diváci japonských animovaných filmů pamatovat hlavně jako ´autora číslo dvě´ v proslulém studiu Ghibli, které je spojované s režisérskou superstar Hajao Mijazakim. Pokud to tak dopadne, dějiny nebudou k tomuto skvělému a osobitému filmaři úplně fér. Takahata, který zemřel 5. dubna ve dvaaosmdesáti letech, sice možná stál ve stínu Mijazakiho slávy, zároveň ji ale neustále přesahoval a překračoval." Nekrolog Isao Takahaty, nazvaný "Zemřel tvůrce Hrobu světlušek Isao Takahata. Jeho filmy posouvaly hranice anime i studia Ghibli", napsal pro web Radia Wave Antonín Tesař. Více tady.
"Unikátnost Sandbergova přístupu k bonusovým materiálům nespočívá jen v jeho osobní a velmi otevřené zpovědi, ale také v záběrech, které ji doprovázejí. Jak zmiňuji na začátku, Warneři režisérovi poskytli veškeré hrubé ´Behind the scenes´ a ten s nimi naložil velmi nezvykle. Zatímco v klasickým featurettech by se střihalo jak o život a člověk si představu o tom, jak takový štáb šlape, dělal jen na základě v hlavě složené skládačky, Sandberg odhaluje atmosféru placu několikaminutovými záběry bez jediného přerušení. A tak dostanete unikátní možnost spatřit filmaře v úplně jiném zápřahu, než jste z filmů o filmech zvyklí – dokument odhaluje dlouhé prodlevy mezi záběry, čekání na nasvícení, opakované zkoušky dialogů s herci, nastavování těch nejmenších drobností … je to skutečně odlišný obraz od toho, co nám prezentují nabušené featuretty. Upřímnější, konkrétnější, nesnaží se kolem tvůrčího procesu vybudovat falešnou auru energií nabitého natáčení." Štěpán Čermák z Blu-space tvrdí, že na BD s hororem Annabelle: Zrození zla (Annabelle: Creation, 2017) jsou jedny z nejzajímavějších bonusů posledních let. Více tady.


Copyright © 2002 - 2018, Zóna