ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5574

Datum vydání článku: 10.2. 2018


Dějiny čtení

"Hereckými ikonami klasického Hollywoodu, kterým letos Noir Film Festival složí poctu a podle nichž budou pojmenované hlavní promítací sály, se stanou herečka a režisérka Ida Lupinová (1918–1995), od jejíhož narození letos v únoru uplynulo 100 let, a herec Robert Ryan (1909–1973). Zatímco Idu Lupinovou si pamatujeme například z filmů Raoula Walshe Jezdci noci (They Drive by Night, 1940) a Vysoko v horách (High Sierra, 1941), ve kterých se objevila po boku Humphreyho Bogarta, Robert Ryan je v noirové ikonografii spojován s typem neurvalých mužů s vyhrocenými xenofobními názory a násilným jednáním." Rámcová informace o programových cyklech letošního šestého ročníku Noir Film Festivalu na hradě Křivoklát je k přečtení na 25fps. Více tady.
"Wind River na Blu-rayi skvěle vypadá i zní, příjemným překvapením jsou ale i bonusy. Ne, nenajdete tu dlouhé hodiny podpůrných materiálů. Automaticky jsem však čekal přesně nula featurettů, rozhovorů a vystřižených scén (holt malý film od neznámé produkční společnosti), což se kupodivu nevyplnilo." Nedávno vydaný blu-ray se snímkem Wind River (2017) Taylora Sheridana recenzuje na Moviezone Karel Ryška. Více tady.
"Práci a kouzla českých trikařů mohou vidět zblízka i diváci. Těsně před udílením prestižních filmových cen vyšel ´Blade Runner 2049´ i na domácích nosičích. Ty kromě filmu samotného nabízejí i tři krátké filmy, které spojují první a druhý díl, a důkladný pohled do zákulisí na přípravy, vizualizace a samotné natáčení. V nich je možné pozorovat i konkrétní práce studia UPP, například tvorbu replikantů v kádích v hale Wallace Corporation nebo změnu obličejů z kaskadérů na herce při rvačce z úvodu filmu." Informaci o zajímavé "české stopě" v bonusové sekci BD se snímkem Blade Runner 2049 (2017) Denise Villeneuvea přetiskla Kultura21. Více tady.
"Papírový měsíc (Paper Moon, r. Peter Bogdanovich, 1973), Paterson (r. Jim Jarmusch, 2016), Pink Floyd The Wall (r. Alan Parker, 1982), Počátek (Inception, r. Christopher Nolan, 2010), Pojistka smrti (Double Indemnity, r. Billy Wilder, 1944), Poslední skaut (The Last Boy Scout, r. Tony Scott, 1991), Přelet nad kukaččím hnízdem (One Flew Over the Cuckoo’s Nest, r. Miloš Forman, 1975)." Jste-li zvědavi nejen na citovaných 7 od písmene "P", ale na všech 120 nejoblíbenějších filmů Martina Šrajera, najdete je na jeho blogu O filmu tady.


Copyright © 2002 - 2018, Zóna