ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5529

Datum vydání článku: 24.1. 2017


Short Cuts

Sběratele televizních inscenací předpokládám potěší DVD-edice "středověké detektivky" Zločin na Zlenicích hradě (1971). Příběh z dob panování Jana Lucemburského, natočený podle knihy Radovana Šimáčka, vydá na DVD v únoru společnost BMP.
Národní filmový archiv letos u příležitosti stoletého výročí vzniku Československa zrestauruje legionářský snímek Zborov (1938) J.A. Holmana a Jiřího Slavíčka. Zda po uvedení v kinech snímek vyjde i na DVD zatím není rozhodnuto.
Chvalně známý recenzní web DVDFreak záslužně porovnal (tady) restaurované vydání snímku Adelheid (1969), připravené Národním filmovým archivem a vydané na DVD společností BMP, s přepisem v HD odvysílaným Českou televizí. Napíšu to co nejkulantněji - ten "zelený výblitek" opravdu Národnímu filovému archivu reklamu nedělá. Pokud s DVDFreak dosud nemáte zkušenost, připomínám, že u každého screenshotu stačí jen přejet myší po názvech vydavatelů vypsaných nad ním a okamžitě získáte proměňující se náhledy téhož záběru, sejmutého v tomto případě z příšerné DVD-edice americké společnosti Facets, z DVD s restaurovaným přepisem od NFA/BMP a z televizní HD-verze.
Bonton pošle v únoru do obchodů reedice šestnácti již dříve vydaných titulů v graficky sjednocených obalech s označením "Valentýnská edice". V očekavatelné sestavě profláknutých "valentynských" titulů (Deník Bridget Jonesové, Mamma Mia!, Láska nebeská aj.), prodávaných za 149 Kč, je i jeden z mých oblíbených "oddychových" snímků, Lásky čas (About Time, 2013) Richarda Curtise.
Mezi reedicemi, prodávanými tento týden na novinových stáncích, je i snímek Love (2015) Gaspara Noého. Prodejní cena disku, vydaného společností BMP, klesla za dva roky od jeho premiéry ze 400 na stávajících 150 Kč.


Copyright © 2002 - 2018, Zóna