ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5511

Datum vydání článku: 6.2. 2018


Dějiny čtení

"Ze seriálů mně letos nejvíce potěšily Sedmilhářky, 3. série Narcos i Better Call Saul, nové díly Bojacka Horsemana, seznámení i rozloučení se se seriálem Girls a především doplnění ostudné mezery v neznalosti fenoménu Twin Peaks (nejen) díky výtečné 3. sérii." Zuzana Černá byla jednou z odpovídajících v bilancování nejlepších filmů minulého roku IndieFilmu. Více tady.
"Jako obvykle jsem si v kině nejvíc užil filmy, které už vydržely prověrku časem. Potěšila mě minipřehlídka tvorby Akiho Kaurismakiho, kterou v létě a na podzim uspořádal šumperský filmový klub (Leningradští kovbojové dobývají Ameriku, Děvče ze sirkárny, Bohémský život, Zločin a trest, Smlouva s vrahem), projekce klasik Mrtvý muž, Terminátor 2: Den zúčtování 3D, Brazil, Matrix a Černý Petr. Když už jsem u české tvorby, z novinek bych vyzdvihl Křižáčka a Kvarteto, obsahově se do mé aktuální životní zkušenosti trefil Bohdan Sláma svou Bábou z ledu. Zapomenout nesmím na Zrcadlo a Stalkera, obojí viděno v rámci LFŠ." I Jaroslav Stuchlý přispěl do výroční redakční ankety 25fps. Více tady.
"Vystoupit ze své komfortní zóny (Čtverec), navázat s někým kontakt (O těle a duši) a vést s ním vzájemně obohacující dialog (Vnitřní slunce) se zdá být stále obtížnější. Úlevný eskapismus nenabídnul ani muzikálový La La Land, ve skutečnosti deziluzivní příběh o lidech unikajících do smyšlených světů, kteří jsou pak zaskočeni realitou (jako byli lidé po zvolení Trumpa v USA a Babiše v ČR nebo po brexitu). Nádech sociálního dramatu kritického vůči kapitalismu v sobě měla i krimikomedie Loganovi parťáci, které oproti jiným filmům tohoto typu skutečně záleží na postavách, zastupujících příslušníky tzv. white-trash (podobně jako vloni American Honey)." Martin Šrajer vpravil do textu "Boj pokračuje – filmy roku 2017" na svém blogu O filmu i Trumpa, brexit a kapitalismus. Více tady.
"Král Artuš se objevuje ve všech myslitelných kategoriích našeho bilancování. Málokdy se totiž stává, aby námi milovaný projekt tak tvrdě sepsuli zámořští kritici a aby šlo o jeden z největších komerčních propadáků roku. Jaký jiný film by si ale, sakra, zasloužil víc pokračování, než tenhle nabušený rozjezd nové potenciální fantasy ságy? Dravě odvyprávěný a mistrovsky střižený blockbuster Guye Ritchieho je nedoceněným mistrovským dílem, za které ještě budeme dál kopat." Nejlepší filmy loňského roku vyhlásila i redakce Moviezone. Více tady.


Copyright © 2002 - 2018, Zóna