ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5392

Datum vydání článku: 9.9. 2017


Dějiny čtení

"Kdo po desátém výkřiku ´ach, matko´ opustí sál, může se uchýlit k premiérovému britskému seriálu Zázračná planeta II, který Prima Cool nasadí od 23. září. Uvidí totéž jinak, tedy naprosto unikátní záběry od ostrovů přes pouště po města, některé první svého druhu na světě, aniž mu někdo stále tluče do hlavy, kdo jsme, odkud jsme se vzali a kam kráčíme." Recenzentku MF Dnes Mirku Spáčilovou snímek Cesta času (Voyage of Time, 2016) Terrenceho Malicka příliš neoslovil. Více tady.
"Spisovatel Vladimír Körner do historie domácího filmu zasáhl jako scenárista, dramaturg i jako autor kvalitních literárních předloh. Patrně nejoceňovanější je jeho spojení s režisérem Františkem Vláčilem, z nějž vzešla středověká balada filmy Údolí včel (1967), drama z poválečných Sudet Adelheid (1969), lyrická Pověst o stříbrné jedli (1973) a čapkovská adaptace Stín kapradiny (1984). Pozdější spisovatelovu spolupráci s jinými filmaři tak neovlivnila jen jeho vlastní, robustní vypravěčská záliba v mravně naléhavých tématech vyjadřovaných zpravidla prostřednictvím historizujícího rámce, ale i pomyslná nutnost vyrovnat se s ´vláčilovským stínem´." O snímku Zánik samoty Berhof (1983) Jiřího Svobody napsala ve Filmovém přehledu Alena Prokopová. Více tady.
"Když jsme před více než dvěma roky spouštěli Filmtoro, napočítali jsme v České republice více než 6.000 filmů online. Od té doby je nabídka online půjčoven dvaapůlkrát tak větší. S přehledem vede iTunes, má na dohled 5.000 titulů, dohání ji ale Netflix (více než 3.000) a v bohatou nabídku už má i Google Play (přes 3.000 filmů)." Tomáš Vyskočil na specializovaném webu Filmtoro spočítal, že v ČR je už 15.000 filmů online. Více tady.
"Po pěti letech jsme se rozhodli vdechnout Projektu 100 nový život a připravit mu inovovanou dramaturgickou koncepci. Vracíme se k formátu kolekce filmů, která však nebude nahodilá, ale bude vybrána vždy podle přesně daného klíče. Tímto klíčem bude postupné představování základních filmových žánrů a jejich vývoje od počátku ke dnešku. Jako první žánr jsme vybrali atraktivní sci-fi a společně proletíme časem i historií kinematografie: začneme u prvního filmového kouzelníka (Cesta na Měsíc), budeme pokračovat českou stopou (Cesta do pravěku), zastavíme se v Hollywoodu (Planeta opic) a přes jednoho geniálního evropského autora (Brazil) se dostaneme až do virtuální reality, která nás všechny obklopuje (Matrix)." Podrobné informace o v příštím týdnu startujícím Projektu 100 najdete na webu akce tady.


Copyright © 2002 - 2018, Zóna