ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5301

Datum vydání článku: 10.6. 2017


Dějiny čtení

"S Němcem jsem se znal z poloviny 90. let jako tehdejší děkan FAMU a měl jsem rád jeho vášeň pro film i většinu jeho filmů. Protože jsem věděl, že v jeho životě a tvorbě jsou místa, o nichž se moc neví, domluvil jsem se s ním, že mi v tom pomůže, poskytne mi rozhovory a eventuální materiály. To bylo na podzim roku 2010. S rozhovory jsme začali na jaře 2011 a skončili v září 2013. To již byl hodně nemocný, ale i když náš rozhovor už v dubnu téhož roku nazýval ´posmrtným´, neřekl, že má rakovinu." O tom, jak vznikala jeho dvoudílná monografie o Janu Němcovi, napsal pro Dokrevue.cz Jan Bernard. Více tady.
"To je slovo, které definuje celý přepis: Konzistentní. Ať už se bavíme o práci s detaily, s barvami, s ostrostí, s kontrastem, s definicí objektů ve stínech, nebo třeba s highlighty, Spojenci vše udržují na stejné úrovni po celou svou stopáž. Je skoro až neuvěřitelné, jak technicky precizně je film natočený a jak úchvatný obrázek poskytuje. Blu-ray je navíc prostý kompresních vad a i scény s vysokými nároky prezentuje s naprostou jistotou. Spojenci tak do vašich zobrazovačů dorazí v podobě, která bere dech. S obrazem tak vymazleným a čistým, že budete nad jeho referenčními kvalitami žasnout. Zemeckisův přístup se obzvlášť vyplácí a Spojenci jsou díky tomu jednoduše jedním z nejlépe vypadajících filmů, které kdy na Blu-ray dorazily." Recenzi BD s filmem Spojenci (Allied, 2016) Roberta Zemeckise, nabízejícího co do technického provedení referenční přepis, napsal pro Blu-space Štěpán Čermák. Více tady.
"Co však Malicka do značné míry odlišuje od mnoha jiných filmových tvůrců se silnou osobní vazbou na přírodní svět, je v rozhovorech často zmiňovaná skutečnost, že Malickův zájem o přírodu má také nápadný rozměr přírodovědný; tedy, že Malick je schopen přírodu nejen cítit a vnímat, ale že ji rovněž dobře zná." Další ze svých malickovských textů zveřejnil na webu Rytíř pohárů Luděk Čertík. Více tady.
"´Kdybych se někdy ztratil, doufám, že vy budete tím, koho vyšlou mě hledat,´ vyslovil kdysi před pětadvaceti lety Cooper při loučení se zástupcem šerifa Hawkem. Začátkem třetí řady vidíme, že se Hawk na záchrannou výpravu za Cooperem nejspíš brzy vydá. Zároveň se však zdá, že laskavosti a praštěné roztomilosti bude tentokrát v seriálu o dost méně. Hranice představ o příbězích, které můžeme sledovat v televizi, Lynch po pětadvaceti letech opět posouvá zase o kus dál. Tentokrát je v jeho pozici vhodná chvíle na to, být opravdu nekompromisní." O třetí řadě seriálu Městečko Twin Peaks (2017) Davida Lynche píše na webu Radia Wave v textu nazvaném "Temnota mezi šálky zatraceně dobré kávy" Táňa Zabloudilová. Více tady.


Copyright © 2002 - 2018, Zóna