ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5275

Datum vydání článku: 15.5. 2017


Short Cuts

V červnu se na "nosiče domácího kina" dostane další z titulů, které zpopularizovalo letošní oscarové finále. Debut Gartha Davise Lion (2016), nominovaný šestkrát včetně hlavní kategorie, vydá čtyři měsíce po jeho uvedení v českých kinech na lokálně připravených DVD a BD společnost MagicBox.
Po únorové dvojici Taxi Teherán (Taxi, 2015) Jafara Panahiho a Komuna (Kollektivet, 2016) Thomase Vinterberga, březnové edici snímku Toni Erdmann (2016) Maren Adeové, dubnovém "dokumentárním eseji" Ve sklepě (Im Keller, 2014) Ulricha Seidla a květnovém filmu Já, Daniel Blake (I, Daniel Blake, 2016) Kena Loache vyjde jako šestý letošní titul řady Festival 12 společnosti Film Europe v červnu snímek Neon Demon (The Neon Demon, 2016) Nicolase Windinga Refna.
Už sedmnáctým filmem Lasseho Hallströma na DVD s českou podporou bude přičiněním MagicBoxu v červnu na početnou komunitu pejskařů cíleně zaměřená "dog-movie" Psí poslání (A Dog's Purpose, 2017).
Dalším "zářezem" do letošní početné série tištěných novinek Národního filmového archivu je kniha Generace normalizace. Ztracená naděje českého filmu? Marie Barešové a Terezy Cz Dvořákové. Ke sborníku třinácti rozhovorů s tvůrci, kteří navštěvovali FAMU ještě v šedesátých letech, ale profesní dráhu zahájili až za normalizace (mj. Vladimír Drha, Edgar Dutka, Daniela Fischerová, Karel Steigerwald či Jiří Just), napsala úvod Agnieszka Hollandová.
Zřejmě čistě jen pro generaci "kluků", která v kinech na dobrodružných filmech vyrůstala v první polovině osmdesátých let, vydá v červnu MagicBox na DVD i BD australský snímek Souboj o poklad Yankee Zephyru (Race for the Yankee Zephyr, 1981). Na Novém Zélandu natočené dobrodružství režíroval herec David Hemmings.


Copyright © 2002 - 2018, Zóna