ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=5215

Datum vydání článku: 16.3. 2017


Short Cuts

Po únorové dvojici Taxi Teherán (Taxi, 2015) Jafara Panahiho a Komuna (Kollektivet, 2016) Thomase Vinterberga a chystané březnové edici snímku Toni Erdmann (2016) Maren Adeové vyjde jako čtvrtý letošní titul řady Festival 12 společnosti Film Europe v dubnu "dokumentární esej" Ve sklepě (Im Keller, 2014) rakouského režiséra Ulricha Seidla.
Deset let od premiérového českého vydání pošle v dubnu společnost 20th Century Fox (resp. její tuzemský distributor Bonton) do obchodů reedici boxů s prvními dvěma řadami seriálu M.A.S.H.
Ojedinělou možnost spatřit reprezentativního zástupce žánru "sportovně křesťanských" filmů zprostředkovala případným českým zájemcům společnost Sony, když umístila české titulky na jednu z evropských DVD-mutací snímku Woodlawn (2015) Andrewa a Jona Erwinových. Disk vybavený českými titulky, který se do tuzemské distribuce určitě oficiálně nepodívá, je ke koupi například na německých e-shopech.
Celovečerní dokument Adolfa Ziky Zlatý muž z Ria aneb „Jemná cesta“ Lukáše Krpálka (2016), portrétující jediného českého držitele zlaté medaile z olympiády v Brazílii, judistu Lukáše Krpálka, vydala ve své DVD-edici Česká televize.
Slovenská společnost Media Film vydala na DVD dlouhometrážní dokument Farby piesku (2015) Ladislava Kaboše o Slovence, která prožila dvacet let v Libyi. Coby u na Slovensku vydaných disků jen málokdy vídaná vzácnost jsou ve výbavě DVD i české titulky.Copyright © 2002 - 2018, Zóna