ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=3624

Datum vydání článku: 22.11. 2012


Short Cuts

V prodeji v síti Levných knih se v tomto týdnu objevil další z dlouhodobě ohlášených titulů, v tomto případě z portfolia Aerofilms. Dánské historické drama Královská aféra (En Kongelig Affaere, 2012) Nikolaje Arcela, které letos na Berlinale získalo Stříbrné medvědy za scénář a herecký výkon Mikkela Boe Folsgaarda, se prodává za obvyklých 99 Kč.
Sedmdesátiny Martina Scorseseho připomněla zajímavým textem v Lidových novinách Alena Prokopová. Text "Martin Scorsese: 70" je nejsnáze dohledatelný na Alenčině blogu tady.
Filmy Karla Zemana Cesta do pravěku (1955), Vynález zkázy (1958) a Baron Prášil (1961) vstoupí na novinové stánky za "jednotkovou" cenu 129 Kč. Disky, vybavené anglickými a českými titulky, nabídnou ve všech případech i cca půhodinu bonusových materiálů, souvisejících vždy jak s konkrétním filmem, tak s Muzeem Karla Zemana. Chcete-li příklad, pak bonusová sekce Cesty do pravěku je sestavená z následujících "tracků" - Zrození filmové legendy, Proč Karel Zeman film natočil, Kde se film natáčel, Hrdinové filmu, Trikové scény s modelem, Legenda pokračuje, Životní příběh Karla Zemana, Filmografie Karla Zemana, Muzeum Karla Zemana. Přepisy všech tří snímků vznikly ve společnosti UPP.
Na Slovensku tamní pobočka MagicBoxu právě vydala snímek eŠteBák (2012) Juraje Nvoty. V českých kinech byl uveden pod názvem Konfident a s velkou pravděpodobností ho časem MagicBox pošle i do DVD-distribuce tuzemské.
Společnost Bonton doplnila do prosincové sestavy premiér snímek Nickyho rodina (2012). Další ze série "wintonovských" počinů Matěje Mináče (v tomto případě jde o celovečerní dokument s "hranými rekonstrukcemi") se v obchodech objeví ve druhém prosincovém týdnu za 200 Kč.


Copyright © 2002 - 2022, Zóna