ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=2988

Datum vydání článku: 2.3. 2011


Short Cuts

Dnešní vydání Zóny má krásné kulaté (no, vlastně spíš zubaté) pořadové číslo 3.333. Tedy 3.333 zpráv v nepřerušené denní řadě za sebou. A nebo ještě jiný úhel pohledu - 3.333 dní je v tahu.
Rovnou na stáncích si odbyde "počeštěnou" DVD-premiéru snímek První dáma country music (Coal Miner´s Daughter, 1980), kdysi uvedený i v československých kinech (na televizní obrazovce se objevil i pod názvem Havířova dcera). Michaelem Aptedem režírovaná biografie zpěvačky Loretty Lynnové se skvělou Sissy Spacekovou v titulní roli (dostala za ní svého jediného Oscara) vyjde v zatím neupřesněném březnovém termínu péčí společnosti Europe production (pro pořádek dodávám varovnou poznámku: jméno tohoto vydavatele dopředu automaticky nezaručuje, že na disku bude vedle českého dabingu i originální zvuk s titulky).
Od včerejška na stáncích za 99 Kč prodávaný Vetřelec (Alien, 1979) Ridleyho Scotta nabízí na "pošetkové" poměry nebývalý poměr ceny a "užitné hodnoty". Jde totiž o disk původně prodávaný v boxu Quadrilogy, což znamená, že obsahuje 2 sestřihy filmu, jak původní kinoverzi z roku 1979, tak nový Scottův "cut" z roku 2003.
Mezi třemi desítkami titulů, zlevněnými MagicBoxem k 1. březnu na 200 Kč, jsou mj. i klasické snímky Hellzapoppin (Hellzapoppin´, 1941) Henryho C. Pottera, Kleopatra (Cleopatra, 1934) Cecila B. DeMillea, Holiday Inn (1942) Marka Sandriche či Láska mezi umělci (Design for Living, 1933) Ernsta Lubitsche. Přecenění se týká následujících DVD: Batman vs. Robin Hood, Do nitra tornáda, Doktor od jezera hrochů, Egyptské podsvětí, Glimmer Man, Harry Potter a Fénixův řád, Harry Potter a kámen mudrců, Harry Potter a ohnivý pohár, Harry Potter a tajemná komnata, Hellzapoppin, Holiday Inn, Je to možné? Bermudský trojúhelník, Je to možné? UFO, Každému dle zásluh, Kleopatra, Kobra, Láska mezi umělci, Modré díry, Ošklivý Američan, Poslední skaut, Poslední tajemství Titaniku, Ráj na konci světa, Rande v Římě, Souboj titánů, Svět koní, Tajemý Mr. O´Hara, Těžko ho zabít, Transformers.
Za dva týdny, ve středu 16. března, dorazí na stánky snímek Spartakus. Ač tuto informaci některé specializované weby vyhodnotily tak, že se jedná o Kubrickovu verzi, ve skutečnosti jde o dvojdílný stejnojmenný televizní snímek Roberta Dornhelma z roku 2004 s Goranem Visnjicem v titulní roli. Disk bude v řadě Filmopolis společnosti HCE k mání za 99 Kč.
V diskuzích na webu Levných knih je slovo "Zóna" (respektive: osoba "Zóna") pro část přispěvatelů synonymem dýmějového moru. Nejrozkošnější příspěvek na téma mé osoby z poslední doby se objevil v debatě o tom, kdo se skrývá pod nickem jednoho z tamních pravidelných přispěvatelů "Snakefinger" (pro pořádek dodávám, že nejsem "Snakefinger", už jen proto, že na těch několika málo diskuzních fórech, kam občas píši, vždy používám nick "Zóna"): "Na člověka schovávajícího se za nablblou přezdívkou Snakefinger by měl někdo zavolat policii! On to dost možná bude pan Bloudil, co provozuje stránky Zóna a šíří tam svoje nenávistné pravicové řeči. Je vidět, jak dobře má zaplacenou policii ČR, že takovéto jednoznačně závadné stránky smí provozovat a nehrozí mu žádný postih. Za komunismu by si na něj bezpečnost posvítila, ale dneska stačí zatřepat prkenicí a policie skáče podle pravičáckého pískotu."


Copyright © 2002 - 2023, Zóna