ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD ::: http://zona.bloudil.cz

URL článku: http://zona.bloudil.cz/index.php?id=2477

Datum vydání článku: 22.10. 2009


Short Cuts (modře)

Už jen fakt, že předchozí pokračování "modré" varianty zprávičkové rubriky Short Cuts, věnované titulům na blu-ray, vyšlo na Zóně v červnu, dostatečně vypovídá o mizivém počtu "netuctových" titulů, které se zatím na BD s českými titulky objevují. Tento vývoj nijak nezvrátí ani dva poslední měsíce letošního roku, kdy do české distribuce z toho zaznamenáníhodnějšího dorazí pravděpodobně jen filmy Klub rváčů (Fight Club, 1999) Davida Finchera, Hanebný pancharti (Inglourious Basterds, 2009) Quentina Tarantina, Veřejní nepřátelé (Public Enemies, 2009) Michaela Manna, Sex, lži a video (Sex, Lies, and Videotape, 1989) Stevena Soderbergha a Jih proti Severu (Gone with the Wind, 1939) Victora Fleminga.
K BD s českými titulky, sehnatelnými (přinejmenším dočasně) pouze na zahraničních e-shopech, se za měsíc přidá známý válečný velkofilm Tora! Tora! Tora! (1969) o okolnostech přepadení Pearl Harboru Japonci v roce 1941. Snímek, režírovaný Richardem Fleischerem, Kinžim Fukasakim a Tošiem Masudou, celoevropsky vydá společnost 20th Century Fox a české titulky budou k nalezení například na německém vydání. Stejný vydavatel umístil české titulky i na BD s filmem Statečné srdce (Braveheart, 1995) Mela Gibsona, vycházející v této titulkové "konstelaci" např. v Maďarsku 4. listopadu. V případě tohoto velkofilmu je ovšem jeho vstup do tuzemské distribuce prostřednictvím Bontonu jen otázkou času, navíc okamžitě po zahájení prodeje v Maďarsku se disk formou "importu" jistě ocitne v prodeji na těch tuzemských e-shopech, které se specializují na dovoz disků ze zahraničí.
Protože v Británii lze "modré placky" v různých slevových akcích často pořídit i za třetinovou cenu proti té, za jakou se tytéž tituly prodávají v ČR, patří k nejopakovanějším dotazům na diskuzních fórech ten na bondovky s českou podporou na britských mutacích. Z těch starších (myšleno těch, v nichž hlavní roli ztvárnil kdokoliv jiný než Daniel "Putin" Craig) jich "na ostrovech" má českou podporu pět (byť u některých to není uvedeno na obalu) - Dr. No (1962) a Srdečné pozdravy z Ruska (From Russia with Love, 1963) Terence Younga, Goldfinger (1964) Guye Hamiltona, Moonraker (1979) Lewise Gilberta a Jeden svět nestačí (The World Is Not Enough, 1999) Michaela Apteda.
Společnost 20th Century Fox nemá ve zvyku vybavovat bonusové materiály na BD českými titulky, o to víc si tedy zaslouží zmínku disk s báječným filmem M.A.S.H. (1970) Roberta Altmana, nabízející mj. i "počeštěný" zajímavý vzpomínkový dokument o okolnostech vzniku filmu. BD v tuzemsku prodává Bonton od konce září.
A na závěr ještě heslovitý seznam titulů, které k 1. listopadu Bonton v rámci pravidelné BDMánie zlevňuje na 600 Kč - Cesta domů, Cirque du Soleil: Midnight Sun, Do naha, Goldfinger, Jeden svět nestačí, Jedinečný, King Kong, Kozí příběh, Madagaskar 2, Mamma Mia!, Moonraker, Muž se zlatou zbraní, Nehynoucí láska, Povolení zabíjet, Rachel se vdává, Rande na jednu noc, Universální voják: Zpět v akci, X-Men, X-Men 2, X-Men: Poslední vzdor, Zrcadla.Copyright © 2002 - 2021, Zóna