ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD

Andrej Rublev

ZÓNA - hlavní strana
ZÓNA E-SHOP TEXTY RECENZE KONTAKT
ZÓNA - hlavní strana

Průběžně.cz :: sociální síť pro zpravodaje z ulice

PINKY - Záchranná stanice pro veverky

Barva granátového jablka - film Sergeje Paradžanova - objednejte si české DVD

A co dále, Baltazare a Muška - filmy Roberta Bressona - objednejte si české DVD

Nostalgie - objednejte si české DVD

Krásná hašteřilka - objednejte si české DVD

Oběť - objednejte si české DVD

Ašik Kerib - objednejte si české DVD

ZÓNA :: E-SHOP - objednejte si české DVD

Nebe nad Berlínem - objednejte si české DVD

Walkabout - objednejte si české DVD

Solaris - objednejte si české DVD

Zrcadlo - objednejte si české DVD

Stalker - objednejte si české DVD

Andrej Rublev - objednejte si české DVD

Strom na dřeváky - objednejte si české DVD

DVDFreak

FilmHouse

SHOPY

Veveřácká kronika

Ermanno Olmi: Rozhovory

Rozhovory s Josifem Brodským

Jim Jarmusch: Rozhovory 1980 - 2000 (Camera obscura)

Andrej Arseňjevič Tarkovskij: Zapečetěný čas

Filmantik - antikvariát filmové literatury

Jean-Luc Godard: Příběh(y) filmu

Nakladatelství Camera Obscura

Andrej Tarkovskij - Krása je symbolem

Veveřáci

Kolínský Bloudil - virtuální fotomapa

Nostalghia - andělské stránky

Nostalghia - Andrej Tarkovskij

Nostalghia - Markéta Lazarová

DVDbase

David Lynch

DVD-LDbáze

Týdeník Kolínský PRES

Výzva k vydání Markety Lazarové na DVD

Filmový časopis 25fps

Svět DVD pod lupou : R2DVD

HDTV - Aktuálně o HDTV, HD Ready, LCD televize, plazma TV

HDmag.cz - magazín o Blu-ray, HD DVD a HDTV

iNDiEFiLM - web o nezávislém filmu

Krása je symbolem pravdy

 

Podělte se o své názory na "netuctové filmy" (či cokoli jiného) s ostatními

Tuto položku nevyplňujte!
Tuto položku neměňte!
Jméno nebo přezdívka:
E-mail (není nutno vyplňovat):
Domovská stránka (není nutno vyplňovat):
http://
Text zprávy:
(formátovací panel vyžaduje zapnutý JavaScript)
Opište POUZE PÍSMENA » 1C7B1AEC4
nesprávně vyplněný kód znamená ztrátu příspěvku
Autor příspěvku:
Hledaný výraz:
 
jamilarov

to pwh: Myslim, ze by to mohlo byt toto.

18-01-2018 (17:06) 
pwh

tomiisek: A kdes nechal obrázek criterionského obalu?
I když musím konstatovat, že tento obal se mi až tolik nelíbí.

To all: Nevíte někdo o webu, z něhož by bylo možno vyčíst, co všechno je dostupno na brtiské pobočce Criterionu, a jenž by byl průběžně aktualizován?

18-01-2018 (16:22) 
tomiisek

Barva granatoveho jablka vyjde i u Criterionu...

This edition features the cut closest to Parajanov's original vision, in a restoration that brings new life to one of cinema's most enigmatic meditations on art and beauty. It was restored by The Film Foundation's World Cinema Project and the Cineteca di Bologna, in association with the National Cinema Centre of Armenia and Gosfilmofond of Russia.

• NEW 4K DIGITAL RESTORATION, undertaken by The Film Foundation's World Cinema Project in collaboration with the Cineteca di Bologna, with uncompressed monaural soundtrack

• NEW audio commentary featuring critic Tony Rayns

• NEW video essay on the film's symbols and references, featuring scholar James Steffen

• NEW interview with James Steffen detailing the production of the film

• Sergei Parajanov: The Rebel, a 2003 documentary about the filmmaker, featuring him and actor Sofiko Chiaureli

• The Life of Sayat-Nova, a 1977 documentary about the Armenian poet who inspired The Color of Pomegranates

• An essay by film scholar Ian Christie

17-01-2018 (10:40) 

Update: Fontána pre Zuzanu & Perinbaba [SFÚ vs. SFÚ / Blu-ray]...

@LeoH: Neni zac! ;-) Ale myslis, ze je mozne, ze to tak fakt bolo odjakziva, a CT to len pre svoje potreby opravila, podobne ako tu pisal Nikoloki o ich dodatocnej uprave "remasterovaneho" Svejka...? (BTW, nema niekto toho Svejka nahraneho v HD, idealne neupraveny TS file? Hodilo by sa mi to do porovnania. Diky moc!)

15-01-2018 (22:50) 
Honyx

Děkuji za zajímavý sumář roku 2017, snad bude 2018 neméně nabitý

14-01-2018 (14:57) 
pkkoblih

DVD + BD Brawl in Cell Block 99 je s českýma titulkama už nějaký den k mání např. na britském Amazonu.

12-01-2018 (21:01) 

Peter: Díky za to vizuální srovnání synchronu Popelky s televizní verzí. Skoro jsem už sám sebe přesvědčil, že to takhle mimo bylo vždycky.

11-01-2018 (05:45) 

Update: Tři oříšky pro Popelku [Bohemia Motion Pictures / Blu-ray vs. ČT1 HD DVB]...

08-01-2018 (23:30) 

Update: Krvavá pani & Zbojník Jurko [SFÚ vs. SFÚ / Blu-ray]...

@Leland Palmer, hendrixx, Petr Lobaz & standa.e: Diky za reakcie na Blade Runnera 2049!! Snad sa tento tyzden dostanem k nejakej odpovedi. ;-)

A vsetko dobre v Novom roku prajem!

01-01-2018 (22:15) 
pwh

Tak to vypadá, že dalším slavným režisérem, jenž se stane nováčkem v criterionské kolekci bude Sergej Paradžanov:

https://s3.amazonaws.com/criterion-production/images/9411-98f0db0af71fcf5f5c67c7776f7b53d9/Wacky_animal_large.png

01-01-2018 (10:47) 
hendrixx

Včera jsem v kině viděl film Čtverec a došlo mi, jak jsou všichni ti Blade Runnerové, Star Wars a Vetřelci se svými androidy, kosmickými loděmi a rádoby dramatickými dilematy nesmírně dětinští, naivní a únikoví. Strašně bych chtěl, aby i o české socio-realitě někdo natočil něco podobně ostrého, sarkasticky vtipného a nepříjemného jako Östlund o Švédsku. Bohužel i ten Petr Zelenka, nejtalentovanější z našich, působí ve srovnání se Čtvercem jako toporný a nepříliš odvážný školák. Díky tedy aspoň za zprávu, že Čtverec vyjde u nás v květnu na dvd, protože tohle určitě musím mít.

31-12-2017 (07:57) 
standa.e

Bladerunner 2049: Tak jsem ho konečně viděl, ještě trochu vstřebávám, ale když mne Peter vyzval, tak mi nezbývá, než se pokusit své myšlenky shrnout Spoiler alert!.:

Přes všechna pro a proti jde o asi nejlepší sequel podobné ikony, který jsem viděl. A pokud už musel BR2049 vzniknout, tak jsem rád, že to dostal do rukou Villneuve a že to dopadlo právě takhle. Kupodivu mne neumořila ani délka - přes mou únavu a pomalost snímku. Jen ve mně zůstal nakonec spíš jen dojem jakési plochosti. Bez katarze. Opravdu upřímně bych si přál vidět ten film nezatížený znalostí BR původního. Takhle mám trochu pocit, jako když knižní Deckard, našel ropuchu aby jeho manželka nakonec zjistila, že je falešná. V obecné rovině bych se asi většinou shodl s recenzí Franty Fuky. Hojné citace (hudební, zvukové, záběry, dílčí scény) na BR mne spíš rušily a občas i štvaly (navádění raket). Myslím, že se na to měli tvůrci vykašlat a pokračovat nezatíženě dál.

Marně přemýšlím, proč si scénáristé, probůh, myslí, že falešné vzpomínky mohou dát replikantovi, který ví o sobě, že je replikant - a tedy že jeho vzpomínky jsou falešné - schopnost lidštějších reakcí? Mně to spíš připadá spíš jako návod na výrobu psychotiků či povstalců...

Některé scény byly skutečně laciné a zbytečné WTF (vražda čerstvě vyrobené replikantky) a myšlenkové pochody zvláštní (konspirační teorie že příběh BR byl vlastně naplánovaný).

Každopádně BR2049 je postavený na víceméně funkčním převrácení rolí a situací původního BR (docela mě překvapilo, že jsem na to zatím nikde nenarazil). Deckard-člověk, u něhož nám tvůrci podsouvali, že může být replikant s falešnými vzpomínkami, proti tomu K - replikant, o němž nám tvůrci podsouvají, že může být zrozen a jeho vzpomínky pravdivé (až tomu sám uvěří). Kde Rachel byla vlastně pasivní a submisivní, tam je Luv těžká sadistická domina, Batty - jedinec - hledal cestu k tvůrci-otci, Korporaci, aby získal delší život (pro Pris) - zde tvůrce (korporace) hledá z podobných důvodů jedince "syna". Tyrell - Bůh, (oslepený) je sám nahrazen synem (slepým) sebestilizujícím se do Krista (včetně "chození po vodě" i když ta kancelář s vodou a dřevěným obložením symbolizuje spíš těžký luxus)...

Některá symbolika trochu laciná a klišé. Stejně jako replikantské hnutí odporu. Naopak jsem zde konkrétně shovívavější k "zázraku dítěte", ale chápu, že může působit směšně. Spíš to rozuzlení dítěte je... lepší asi nezkoumat hlouběji. K-ovo přesvědčení, že je Deckard pro svět mrtvý, protože se "utopil" (přestože tělo ve vznášedle nebude, ač mělo být k němu připoutáno) je poměrně zvláštní. A vůbec - ta úplně poslední scéna popírá celé dosavadní Deckardovo snažení, ale řekněme, že jednal jako starý pán.

Dva shrnující prostřihy na závěr před odhalením point film degradovaly - tak složitý BR2049 zase nebyl - ale vnímám to jako ústupek producentům, protože to u Villneuva není zrovna typický přístup (viz Nepřítel!). Já osobně pointu odhalil okamžitě, - následné matení hrdiny i diváka na mě moc nefungovalo, protože bylo příliš komplikované než aby bylo funkční. Spíš jsem dumal nad tím, jaká je náhoda, že zrovna tento K dostal vzpomínky právě Rachelina dítěte (ale řekl jsem si, že to třeba dostala třeba celá série K-ů. I kvůli velkovýrobním cenám...)

Scott dokázal v roce 1982 vykouzlit svět mnohem živočišnější, intenzivnější. Tohle bylo trošičku jako když se replikant snaží se svými fake vzpomínkami napodobit totéž. Ale hodně to reprezentuje dnešní selfie epochu - lidé už nejsou zahleděni ani do sebe, ale stále víc jen na sebe. U filmů platí totéž.

Nejvíce mě oslovovaly pasáže s hologramem Joi. Asi jsem K-ovi rozuměl víc, než si myslel. Lze diskutovat, zda si jen simuloval lidskost, či zda tak Joi z vnitřní absence skutečně vnímal. Jenže pak jsem si vzpomněl na "Her" a nadšení z této linie mírně vyprchalo (včetně "zástupného sexu" - nebo to bylo jinde?). Moment, kdy byla Joi vypnuta uprostřed svého vyznání se mě dostal asi víc než ostatní odhalení. Jedinou záhadou k přemýšlení nad BR2049 tak pro mne je (kromě obligátního - "a co když byl Deckard fakt tak speciální replikant, že i lidsky stárnul? To zjistíme až Deckard umře, jestli má na kostech sériové číslo) je, zda Joino sebeobětování se bylo projevem osobnosti/lásky/lidskosti, či zda po celou dobu ve skutečnosti jen říkala K-ovi to, co si uvnitř přál slyšet, prožít (a tedy byla přesně tím, co slibovala reklama a čím ji spražila ta prostitutka - tedy prázdnou schránkou). A stejně tak se sám sebe ptám, zda K-ovo rozhodnutí Deckarda zachránit vyvolané zjevně připomínkou Joi, bylo motivováno připomenutím si její oběti, či naopak uvědoměním si vlastní osobnosti a "lidskosti", jež mu jinak prázdná Joi zprostředkovávala. To hledání lidskosti v nelidech a nelidskosti v lidech za pomoci drobných i větších fetišů, jimiž se snaží přiblížit svému snu mi přišlo zajímavější, než pátrání po osudech Deckarda, Rachel a jejich dítěte (bez něhož bych se, ostatně, i celkem obešel). Jen říkám, nesměl bych už znát "Her"...

Shrnuto - podtrženo - ten film je hodně dobrej. Klišé a pseudofilosofie, jichž se dopustil, jsou v kontextu současné blockbusterové tvorby spíš marginální. Jen si nemyslím, že bylo nutné dovypravovat Deckardův příběh a už vůbc ne, že je třeba v rozvíjení universa pokračovat. Jen prostě ty řeči o hlubokosti díla a novodobém Tarkovském je potřeba ignorovat.

Jinak vsadím Peterovy staré boty, že kostra ve skutečnosti nepatřila Rachel, ale výrobní číslo do něj bylo vyrito ex-post a vlasy přidali čistě proto, aby zmýlili v budoucnu policii, je podle mě zřejmé. Proč by ji jinak zbavovali vší ostatní tkáně...

26-12-2017 (16:31) 
standa.e

pavelstraka: No, výrobce asi udělal všechno co mohl, aby to nešlo. Až si říkám, jaký mají pak smysl dva formáty pro nahrávání. Jediné, co mě napadá, je mít počítač s Line-In (ne mikrofon) vstupem na zvukové kartě a zkusit zachytit zvuk posílaný do té karty z diktafonu skrz sluchátkový výstup. Je to teda řešení jak z dob krále klacka, kdy jsem si zachraňoval nahrávky ze starých magnetofonových kazet, ale alternativou už by bylo asi jen zachytávat mikrofonem co budeš přehrávat na repráčku toho diktafonu... Malá rešerše na webu ukázala, že to je asi největší problém tohoto modelu.

26-12-2017 (12:35) 

Dostal jsem k vánocům tento diktafon - https://www.czc.cz/sony-icd-bx140-4gb-
stribrna/151902/produkt - netuší někdo, zda je nějaká šance nahrávky z něj dostat
nějak do PC. Asi to vypadá beznadějně, že?

25-12-2017 (10:55) 
pkkoblih

http://filmadoba.eu/nejlepsi-filmy-roku-2017/

22-12-2017 (14:26) 

Nostalghia.cz: Jestli myslíte oznámení o remasteringu ČT, tak to v pořádku je. V pořádku ovšem není vydávání BD v ceně 449 Kč (za oba díly Švejka) v nevysílatelné podobě (o čemž už jsem tady psal).

20-12-2017 (22:17) 
Nostalghia.cz

Nikoloki: Ale to je myslím naprosto v pořádku...

20-12-2017 (12:17) 

Jak elegantně oznámit divákům, že film draze restaurovaný NFA do podoby vyblitých barev "Aquacolor" je v dané podobě nevysílatelný:

"Česká televize provedla se svolením NFA dodatečný remastering s cílem sjednocení obrazového podání filmu s vlastními vnitřními vysílacími pravidly.".

Doplněno na úvod Českou televizí vysílaných NFA restaurovaných obou dílů Švejka.

20-12-2017 (10:08) 
zóna

sPaRk: Díky, opraveno.

18-12-2017 (09:43) 
sPaRk

Jen pozn. k dnešní zprávě - druhý sv. Deníku je v Ostrově k dispozici už od pátku 15.12.

18-12-2017 (09:36) 
tomiisek

Na Bobrovi recenze BD Spalovac mrtvol.

"Bravo to Second Run - one of the most impressive releases of the entire year! Our highest recommendation!"

16-12-2017 (08:34) 

Dobrý den, nevím, jestli se to hodí a mohu sem dát nabídku pár DVD, uklízím pře Vánoci a tak jsem zkusil vybrat ta alespoň trochu netuctová :-). Všechna mají české titulky, část je zcela nová, ještě ve fólii, část hraná, většinou jednou a ve výborném stavu. Případně mohu cokoliv upřesnit, zkontrolovat. Cena je případně k jednání, nebojte se mi napsat, že jsem se zbláznil :-). Poslat mohu poštou nebo předat v Karlíně nebo v Lysé nad Labem. Děkuji, Vodenka
Nová, ve fólii:
Trilogie Pán prstenů, kinoverze – 249,-
Carlitova cesta – 149,-
Schindlerův seznam – 149,-
Duel – 99,-
Absolvent – 49,-
Karlík a továrna na čokoládá 2DVD – 149,-
Slaměný vdovec – 99,-
Neúplatní – 99,-
Přelet nad kukaččím hnízdem SE2DVD – 149,-
Čelisti SE2DVD 30 výročí – 149,-
Šestý smysl – 49,-
Lovec jelenů – 49,-
Volný pád – 99,-
Nelítostný souboj – 149,-
Ostře sledované vlaky – 99,- (starší vydání)
Tanec s vlky – 149,-
King Kong - Diarios de produccion – 49,-
Pearl Harbor – 99,-

Rozbalená
Zjizvená tvář 1983, SE2DVD – rozbalená, ale nehraná – 149,-
Carlitova cesta – 99,-
Tenkrát na západě 2DVD, pár drobných škrábanečků – 99,-
Apollo 13 SE2DVD – 99,-
El Dorado – 99,-
Jako zabít ptáčka – 99,-
Muž, který zastřelil Liberty Valance – 99,-
Statečné srdce – 49,-
Bratříčku, kde jsi – 99,-
Zdravý nemocný Vlastimil brodský – 49,-
Páni mají radši blondýnky – 99,-
Poslední Mohykán – 99,-
Moulin Rouge SE2DVD (na bonusovém DVD pár škrábanečků) – 99,-

12-12-2017 (12:02) 

Zóna: Keď dáte mikulášskej správe titulok V hlavní roli chlupatci, automaticky mi to evokuje dávnejší sľub, že by mohol uzrieť svetlo sveta dokument o veverkách. Na YouTube je stále zavesená ukážka Divoká veverka Pinky v dĺžke 1.21 min.

10-12-2017 (09:15) 
pwh

Tak ten obal Apolla 13 mi trochu připomněl tento obal francouzského vydání jedné knihy Julese Varnea:
http://www.gallimard-jeunesse.fr/var/storage/images/product/d77/product_9782070626045_244x0.jpg

A ještě tento roztomilý Verneovský obal v podobném duchu:
http://www.gallimard.fr/var/storage/images/product/4c6/product_9782070630035_195x320.jpg

01-12-2017 (15:28) 
hendrixx

Jen na základě zónního komentáře ("jedním z nejsilnějších filmových zážitků posledních let") a vinou jinak zoufalé nabídky filmů v letadle Air Canada pustil jsem si netuctový Vetřelec: Covenant. Jakkoli musím ocenit, že Ridley v osmdesáti pořád umí natočit a sestříhat efektní obrázky, chvílemi jsem si nebyl jist, jestli nekoukám na parodii nebo nepodařený remake. Tím, že vetřelce udělám záludnější, masakry nechutnější, posádku debilnější a hysteričtější a k tomu zvýším počet potenciálních obětí (zde asi několik tisíc hybernantů + zmražených embryí), bohužel nevznikne lepší film. Opak je pravdou. Do toho pak filosofický podtext pro prvňáčky představovaný androidem co poslouchá Soumrak Bohů. Ale vysoce profesionální to je, to zas jo. Asi tak jako Karel Gott.

23-11-2017 (23:25) 
Nostalghia.cz

Zpráva o Barvě granátového jablka skoro kandidát na zprávu roku... Jen nevím jestli letošního, nebo až příštího :-)

20-11-2017 (13:22) 
Petr Lobaz

Peter / Blade Runner: Včera jsem to viděl. Přikláním se k teorii B "videli sme iný film ako všetci ostatní". Těch naivních klišé je tam tolik, že jsem to nerozdýchal. Upřímně řečeno se mně nelíbily ani kamera/triky/výtvarno. Efektní a technicky vynikající, to ano. Ale až příliš často jen "aby to hezky vypadalo" bez ohledu uvěřitelnost v kontextu příběhu.

10-11-2017 (10:02) 
žítbrno

Aktuální hvězdné chvíle Svatopluka Bartíka, objevitele rakoviny
prezidenta Zemana, mi připomněly staré dobré časy, kdy sem do diskuze
chrlil jeden příspěvek za druhým pod přezdívkou "Fahrenheit"...

09-11-2017 (22:52) 
Vodouch

Total Recall (1990) po MagicBoxu (2011) vydal na BD letos v létě i Bonton.
Zajímalo by mě, jestli Bonton použil nový master (podle Blu-ray.com skenovaný z
negativu pod dohledem samotného Verhoevena a vydaný v US někdy v roce 2012), nebo
použil tentýž, co před ním MB, pouze s novým authoringem a jinými bonusy. Nemáte
někdo relevantní info, případně nevlastníte obě verze? Díky!

06-11-2017 (08:58) 

Jenom chci všem zájemcům připomenout, že knihy v nakladatelství Camera obscura
Andrej Tarkovskij: Krása je stále symbolem pravdy (nový výbor)
Petr Gajdošík: František Vláčil. Život a dílo
vyjdou v novém termínu nejpozději do konce roku 2018. První naše Vláčilova monografie bude mít cca 800 stran velkého formátu 24 x 31 cm. Odborný a jazykový lektorát knihy Zdena Škapová a Ondřej Koupil.
http://www.cameraobscura.wz.cz/vlacil/index.html

01-11-2017 (05:12) 

Nalezeno příspěvků: 27650
Zobrazit << >> (z 922 stránek)
 Optimalizováno pro IE 5.5 (800 x 600)Copyright © 2002 - 2018, Code by Haireus & Content by ZonaEngine: (pre)Bloudil