ZÓNA *** netuctové filmy (nejen) na DVD

Andrej Rublev

ZÓNA - hlavní strana
ZÓNA E-SHOP TEXTY RECENZE KONTAKT
ZÓNA - hlavní strana

Průběžně.cz :: sociální síť pro zpravodaje z ulice

PINKY - Záchranná stanice pro veverky

Barva granátového jablka - film Sergeje Paradžanova - objednejte si české DVD

A co dále, Baltazare a Muška - filmy Roberta Bressona - objednejte si české DVD

Nostalgie - objednejte si české DVD

Krásná hašteřilka - objednejte si české DVD

Oběť - objednejte si české DVD

Ašik Kerib - objednejte si české DVD

ZÓNA :: E-SHOP - objednejte si české DVD

Nebe nad Berlínem - objednejte si české DVD

Walkabout - objednejte si české DVD

Solaris - objednejte si české DVD

Zrcadlo - objednejte si české DVD

Stalker - objednejte si české DVD

Andrej Rublev - objednejte si české DVD

Strom na dřeváky - objednejte si české DVD

DVDFreak

FilmHouse

SHOPY

Veveřácká kronika

Ermanno Olmi: Rozhovory

Rozhovory s Josifem Brodským

Jim Jarmusch: Rozhovory 1980 - 2000 (Camera obscura)

Andrej Arseňjevič Tarkovskij: Zapečetěný čas

Filmantik - antikvariát filmové literatury

Jean-Luc Godard: Příběh(y) filmu

Nakladatelství Camera Obscura

Andrej Tarkovskij - Krása je symbolem

Veveřáci

Kolínský Bloudil - virtuální fotomapa

Nostalghia - andělské stránky

Nostalghia - Andrej Tarkovskij

Nostalghia - Markéta Lazarová

DVDbase

David Lynch

DVD-LDbáze

Týdeník Kolínský PRES

Výzva k vydání Markety Lazarové na DVD

Filmový časopis 25fps

Svět DVD pod lupou : R2DVD

HDTV - Aktuálně o HDTV, HD Ready, LCD televize, plazma TV

HDmag.cz - magazín o Blu-ray, HD DVD a HDTV

iNDiEFiLM - web o nezávislém filmu

Krása je symbolem pravdy

 

Podělte se o své názory na "netuctové filmy" (či cokoli jiného) s ostatními

Tuto položku nevyplňujte!
Tuto položku neměňte!
Jméno nebo přezdívka:
E-mail (není nutno vyplňovat):
Domovská stránka (není nutno vyplňovat):
http://
Text zprávy:
(formátovací panel vyžaduje zapnutý JavaScript)
Opište POUZE ČÍSLICE » 129F2D92F
nesprávně vyplněný kód znamená ztrátu příspěvku
Autor příspěvku:
Hledaný výraz:
 
sPaRk

RDK: Přesně z tohoto důvodu už léta používám DVDFab Passkey a nemůžu si ho vynachválit. Roční licenci prodlužuji každý rok za 15 dolarů. Jeden z mála kousků software, který mi opravdu stálo za to koupit. Odpadá i starost s regionálním kódováním, lze tedy vesele pořizovat disky z celého světa.

05-07-2018 (19:08) 
RDK

Tomiisek: Dokud víceméně není možné s originálními blu-ray disky legálně badatelsky pracovat na počítači, natož z filmů zaznamenávat okénka k analýze, jeví se pro některé z nás DVD alternativa prozatím nezbytnou... a rozumnou. (Ačkoli je to otrava, protože jinak blu-ray konečně umožňuje filmy sledovat ve sjednocené délce.)

05-07-2018 (17:55) 
Petr Adámek

Zemřela Emma Černá, 81 let.

02-07-2018 (16:15) 
tomiisek

nikoloki: Souhlas, jiz delsi dobu se jine nez minimalne 1080p televizory neprodavaji a Blu-ray prehravace se prodavaji i za tisicovku, proto mi investice do novinkovych DVD prijde nerozumna, vzdyt HD TV bude mit driv nebo pozdeji prakticky kazdy a stejne tak driv nebo pozdeji se lidem stare DVD prehravace pokazi, takze je otazka upgradu jen otazkou casu. Sledovat na HD televizoru DVD a BD je zasadni rozdil, jen spousta lidi neumi premyslet dopredu a prizpusobuje se prehravaci, ktery brzo vyhodi do popelnice, nebot jeho pripadna budouci oprava je nerentabilni... Prumerna zivotnost originalniho media je delsi nez prumerna zivotnost prehravace...

29-06-2018 (13:27) 
Miloš

V nakladatelství Camera jsem objevil osm definitivně posledních výtisků Godardových Příběhů filmu. Nyní v Terryho ponožkách za 49.-. Web prodejny je už neuvádí.
http://www.cameraobscura.wz.cz/godard/index.html

29-06-2018 (06:50) 
Nostalghia.cz


ANDREI RUBLEV TRAILER from Janus Films on Vimeo.

27-06-2018 (12:41) 

Dukla 61 na DVD (a jiné) - to vážně někdo ještě dá České televizi peníze za mazanicovou SD verzi toho, co již jednou zafinancoval prostřednictvím televizních poplatků ve FullHD kvalitě? Ta DVD si vážně někdo kupuje? Já bych si koupil leccos z produkce ČT, ale pouze na BD!!! Pokud vím, tak zatím ČT vydala na BD ze své produkce pouze Dobrodružství kriminalistiky (a koupil jsem ho) - jinak nic. Koupil bych třeba seriály Arabela (teď bude ve FullHD vysílána), Byl jednou jeden dům, Byli jednou dva písaři, Cirkus Humberto, Čtvrtá hvězda, Dabing Street, F.L.Věk, Fantom operety, Kosmo, Návštěvníci, Neviditelní, Pan Tau, Proč bychom se netopili, Saturnin, Sňatky z rozumu, Vlak dětství a naděje - a k tomu řadu filmů. Sice mám všechno z TV nahrané, ale BD je (nebo alespoň má být) kvalitou přece jen výše. Nabízet pouze DVD verze FullHD seriálů a filmů je ostudné …

27-06-2018 (08:15) 
tomiisek

2001: Vesmírná odysea 4K HDR Blu-ray

"4K Blu-ray with HDR presentation was newly mastered from the 65mm original camera negative and Christopher Nolan worked closely throughout the mastering process."

Tak snad to klapne, naprosto ideální film pro 4K HDR OLED TV.

26-06-2018 (13:18) 
pwh

jamilarov: Moc děkuji. Zkusil jsem váš návod a pohyb obrazu není sice úplně dokonalý (při úhlopříčce 109 už to asi lépe nejde), ale je to podstatně lepší než před tím. Ani nevíte, jak jste mi pomohl.

Je to smutné, že musím hledat pomoc na diskuzním fóru zóny (kde by ne každého napadlo pomoc hledat) a že tam, kde by mi přišlo logické hledat pomoc (u prodavačů v obchodech s elektronikou) mi jenom každý říkal něco jiného a nikdo kloudně neporadil... Psal jsem v afektu o idiocii výrobců, ale vidím, že mé nadávky měly patřit spíše těm prodavačům...

24-06-2018 (20:17) 
jamilarov

pwh: Napada me jedina moznost. Zkontrolovat nastaveni BD prehravace, v jakem rozliseni posila obraz do televize. Lze nastavit bud "AUTO", kde si prehravac sam zvoli rozliseni podle zdroje videa. Anebo je tam moznost si to nastavit "natvrdo". Napr DVD = 576p, BD = 1080p (zde musi byt jeste nastaveno 24hz, ne 50hz). HDMI kabel nutny, ale to uz snad dneska ani jinak nejde:)

21-06-2018 (23:57) 
tomiisek

zona: Gratuluji k vyroci a na dalku smekam :)

20-06-2018 (23:01) 
pwh

Dotaz pro technické typy:
Nedávno jsem si opatřoval novou aparaturu. Sám nejsem technický typ a tak jsem dobře nevěděl, po čem sáhnout. Nakonec jsem vzal televizi JVC LT-43VU72A, hlavně proto, že byla ve výprodeji za výhodnou cenu. Zklamáním bylo, že při pokusu o přehrávání z HDD se často objevoval nápis: "nepodporovaný formát" a u těch souborů, které přehrát šly, zas iritoval notně trhaný pohyb obrazu.
Dozvěděl jsem se, že HDD lze zapojit i do BD-přehrávače. Zkusil jsem tedy zakoupit jistý přehrávač značky Sonny. Ale soubory, které odmítl JVC, nebral ani Sonny. Využil jsem možnosti prodejny DAT ART zboží v případě nespokojenosti do ueřité doby vrátit a zkusil LG BP 556. Ovšem soubory, které nebral Sonny, nebral ani LG. Pokrčil jsem nad tím rameny s myšlenkou, že člověk nemůže mít všechno a smířeně se rozhodl Ponechat si LG.

Bohužel mě napadlo zkusit na něm ze začátku jen DVD a až po hodné době po zakoupení jsem do něj vrazil první BD. A co nevidím: beznadějně trhaný pohyb obrazu. Ptal jsem se na prodejně, v čem by mohl být problém. Těch možností je prý víc - možná chyba kabelu. Zkoušel jsem tedy jiný kabel, ale se stejným výsledkem. Zkusil jsem i svůj přehrávač napojit na jinou televizi a zde byl pohyb obrazu mnohem přirozenější. Jak to tak vypadá naplnily se nejhorší obavy - chyba bude nejspíš v televizi. Není možná stavěná na tak velký datový tok.

To by byl docela průser jednak proto, že ze všech tří položek (TV, kabel, přehrávač) byla TV nejdražší, ale i proto, že TV má dvoje "nožičky", které umožňují umístit přehrávač přímo pod ní a já ve svém mikro-bytě na něj jinde nemám místo. S jiným typem televize by tohle monžná nešlo.

Musím konstatovat, že považuji za velkou sviňárnu, že jak člověk nemá x vysokých škol v technických oborech, tak má dost mizivou šanci, že si při vybírání aparuatury nekoupí zmetka, kterého nevyrobili idoti, jako se to stalo mně. Věřil jsem, že BD si člověk kupuje za účelem kvalitnější projekce, ne proto aby se pro něho filmy staly nekoukatelnými. Opravdu výrobci aparatur věří, že jen kvůli jejich idiocii svá BD vyházím a filmy začnu opět shánět na DVD, kterých jsem se často již zbavil, a která mnohdy již nejdou sehnat?

Zbývá mi ještě jedna naděje. Než jsem vrátil přehrávač značky Sonny, všiml jsem si, že přehrává spustitelné soubory s HDD s celkem přijatelným pohybem obrazu, zatímco LG tytéž soubory přehrává dost trhaně. Je tedy možné, že když znovu zkusím přehrávač Sonny bude si tato... ehm... méně prestižní značka lépe rozumnět s mojí zmetkoidní TV, a BD bude přehrávat normánlě? Přehrávání výše zmíněných souborů z HDD ve mně vzbuzuje naději, musím ovšem uznat, že pokud jde o datový tok, je BD dost jiná liga než soubor z HDD...

Pokud se moje naděje nenaplní, pak mi asi nezbude nic jiného než se oběsit:) ... :(

Poradí mi někdo něco? třeba i na pwh@seznam.cz.
Předem děkuji?

20-06-2018 (15:36) 
tomiisek

Nostalghia: Plus Tarkovskeho Valec a housle v HD. Peckou jsou i Bergmanovy Sceny z manzelskeho zivota (serie + film), jakoz i Jeji komornik. Jeden z nejsilnejsich mesicu v historii Criterionu!

18-06-2018 (16:58) 
Nostalghia.cz

Obě nejznámější verze filmu Andrej Rublev (distribuční 185 min. + původní cut 205 min.)
od 25. září ve společném packu (samozřejmě + halda bonusů)...

18-06-2018 (12:00) 
sPaRk

16-06-2018 (19:45) 
bezny filmovy fanusik

Dnešný text je ideálnou príležitosťou na poďakovanie Zóne, že som sa napriek nie veľmi nadšeným reakciám nechal po bilancovaní roku 2017 zlákať a aj po viacnásobnom pozretí sa na Valerianovi stále bavím.

14-06-2018 (18:35) 
Nostalghia.cz

Galina Kopaněvová: Neřesti a provokace Kiry Muratovové (Film a doba 3/1997)

07-06-2018 (12:07) 
Miloš

Včera zemřela Kira Muratova.
R. I. P.

07-06-2018 (10:50) 
honyx

Zemrel Lucian Pintilie

https://www.csfd.cz/tvurce/7588-lucian-pintilie/oceneni/

17-05-2018 (20:42) 
zóna

gregor: Díky! Opravil jsem.

10-05-2018 (00:15) 
tomiisek

Milos: Diky za tip, zkusim se v srpnu v Ponozkach zastavit.

08-05-2018 (10:17) 
Miloš | web

Dovolím si jen připomenout, že Petrem zmiňovaná kniha Ermanna Olmiho Rozhovory je stále v prodeji v Terryho ponožkách za neuvěřitelných 15 Kč. (Prodejnost byla nízká, tak jsem ji zlevnil. Jen pro zajímavost: i za tuto cenu prodá celorepublikově Kosmas dnes maximálně jeden výtisk měsíčně. Původní cena byla necelých 400 Kč.) Kosmas ji sice momentálně vyprodal, ale její zásoby právě doplňuje. Jedná se o vůbec jedinou knihu Ermanna Olmiho vydanou za hranicemi Itálie. České Olmiho heslo je v často kritizované Wikipedii ze všech jazykových mutací nejobsažnější. Howgh.
http://www.cameraobscura.wz.cz/olmi/index.html
https://cs.wikipedia.org/wiki/Ermanno_Olmi

08-05-2018 (00:34) 
pkkoblih

Zemřel Ermanno Olmi.

07-05-2018 (17:26) 
gregor

Pračlověk se promítal i v původním znění s titulky (na takovém představení jsem byl), nicméně kina o takovou verzi moc nestála.

07-05-2018 (15:57) 
tomiisek

zona: Ciste pro info frekvence je fyzikalni velicinou :)

04-05-2018 (12:28) 
zóna

LeoH: Já tenkrát dobře věděl, proč maturuju z dějepisu a ne z matiky. Díky za upozornění.

03-05-2018 (00:29) 

A já to řeknu, protože mě to v té dnešní zprávě fakt zamrzelo: Frekvence je počet kmitů, zde tedy filmů, za jednotku času, tudíž jeden film za dva roky je oproti jednomu filmu ročně frekvence poloviční, nikoli dvojnásobná. Omlouvám se, já vím, že je to blbina, ale muselo to ven.

02-05-2018 (22:20) 

Neměl by někdo zájem o Kieślowského Dekalog - Arrow edice (5 Blu-ray, 5 DVD) - viz recenzi?
Restaurované ve 4K - 10 dílů + jiná televizní díla; v polštině s anglickými titulky. Box s podrobným bookletem v angličtině - video.
Nerozbalené za 600,-. Možno převzít v Praze.

30-04-2018 (11:39) 
Honyx

Vzpomínka na Miloše Formana od Kamila Fily
https://archiv.ihned.cz/c1-66110990-zaslouzil-se-o-stat

16-04-2018 (07:43) 

Nalezeno příspěvků: 27657
Zobrazit << >> (z 922 stránek)
 Optimalizováno pro IE 5.5 (800 x 600)Copyright © 2002 - 2018, Code by Haireus & Content by ZonaEngine: (pre)Bloudil